trener: Edin Osmanovič

Šampionska nedelja
SLAVJE, ENAJSTIČ!
Prvaki Slovenije 2013
26.5.2013 Maribor, stadion Ljudski vrt. Prva Liga Telekom Slovenije, 36., zadnji krog. 7500 gledalcev. Glavni sodnik: Miran Bukovec (Lendava). Pomočnika: Andrej Kokolj (Škofljica) in Jure Praprotnik (Ljubljana). Četrti sodnik: Darjan Kovačič (Grosuplje). Delegat: Jožef Rajh (Celje).

NK MARIBOR: Handanović, Milec, Potokar, Vidović, Viler, Mezga, Mertelj, Hotić (od 70. Cvijanović), Moravac (od 76. Zahovič), Berić (od 46. Tavares), Smrekar. Klop: Pridigar, Arghus, Mevlja, Trajkovski, Cvijanović, Zahović, Tavares. Trener: Darko Milanič.

ALUMINIJ:
Lipovac, Žagar Knez (od 61. Črnic), Topolovec, Medved (od 78. Vrbanec), M. Rešek, Lonzarič, Spahić, Drevenšek, Bingo, G. Zajc (od 85. Vindiš), Kurež. Klop: D. Zajc, Vindiš, Vrbanec, D. Rešek, Pečovnik, Črnic. Trener: Edin Osmanović.

Strelci: 1:0 Berić (24), 1:1 Rešek (27), 1:2 Kurež (73), 2:2 Tavares (85)

Rumeni karton:
Berić (20), Rešek (37)

Zadnja prvenstvena tekma, tekma za slavje. Po prijetnem druženju na južni ploščadi bomo pospremili zadnje dejanje ligaške sezone 2012/13, po zadnjem sodniškem žvižgu pa sledi podelitev pokala...

Potek tekme

1' – ob prihodu ekip na igrišče veličastna kulisa na tribunah, uvodna koreografija v vijoličastem za napovednik pestrega dogajanja

11' – zdaj še ena koreografija, tokrat z barvnimi trakovi, ki so z vseh strani poleteli proti igrišču

15' – prvi so vratarja ogrozili gostje, poskus Spahića z roba kazenskega prostora, Handanović brani

18' - izjemen udarec z roba kazenskega prostora, dobro je nameril Moravac, prečka mu je preprečila prvi gol v vijoličastem

19' – rumeni karton Berić, ob akciji v kazenskem prostoru je padel, sodnik pa mu je pokazal rumeni karton z oceno, da je šlo za poskus izsiljevanja enajstmetrovke

1:0 BERIĆ (24)

Med naslednjo akcijo pa Berić strelec vodilnega zadetka. Po predhodnem preigravanju Mezge je Milec podal v sredino, kjer je Berić z glavo zabil žogo v mrežo.

1:1 Rešek (27)

Gostje do izenačenja, po levi strani je ušel Rešek in ob vstopu v kazenski prostor uspel usmeriti žogo v levi kot.

32' – povišanje vodstva je pred golovo črto preprečil Lonzarič, izbil je žogo po udarcu Mezge

KONEC PRVEGA POLČASA

46' – začetek drugega polčasa z eno menjavo, v igro Tavares namesto Berića

55' – spretna akcija Smrekarja, poskus lob udarca se ni izšel

55' – Mezga z 18 metrov proti levemu kotu, uspešno posredovanje vratarja Lipovca

59' – Lipovac je preprečil vodstvo, po podaji Vilerja Smrekar iz bližine, še ena obramba gostujočega vratarja

60' – obetavna situacija, Moravac s pravočasnim vtekanjem do soočenja z Lipovcem, žoga mimo vratarja, a tik ob vratnici

70' – druga menjava, Cvijanović v zvezo vrsto namesto Hotića

1:2 Kurež (73)

Gostom je uspel preobrat, po akciji z leve strani je z natančnim udarcem pod prečnik zadel Kurež

77' – še tretja menjava in priložnost za premiero, prvi uradni nastop za NK Maribor bo imel Luka Zahovič, z igrišča Moravac

2:2 TAVARES (85)

Izenačenje, velik del naloge je s prodorom po desni strani in povratno podajo po tleh opravil Mezga, Tavares pa poskrbel za natančen zaključek. Gol kapetana za potrditev naslova prvega strelca lige!

89' – po spretni akciji podaja Vilerja, pred golom je Luka Zahovič preusmeril žogo proti levemu kotu, toda obramba Lipovca

KONEC TEKME...

... IN PRESELILI SMO SE NA JUŽNO PLOŠČAD, PRIZORIŠČE PODELITVE POKALA, NAMENJENEGA DRŽAVNEMU PRVAKU 2012/13!